Valent-inwestycje w nieruchomości, aranżacja wnętrz, remonty

czwartek, 10 stycznia 2013

Jak przygotować mieszkanie do sprzedaży?

Kryzys gospodarczy spowodował, że dużo mieszkań pozostało na rynku do sprzedaży. Część czeka na lepsze czasy. Nie ukrywajmy jednak, że obecnie jest więcej sprzedających niż kupujących.

Chcąc sprzedać mieszkanie, musimy się wyróżniać, nasze mieszkanie powinno zapadać w pamięć. Proces decyzyjny o zakupie trwa długo. Kupujący zanim podejmie ostateczną decyzje kilkakrotnie powraca do wybranego mieszkania.

Jak dobrze przygotować nasze mieszkanie do sprzedaży? Architekci wnętrz Kraków radzą

W przypadku wykończonego mieszkania i urządzonego:

  1. pierwsza zasada - musi być posprzątane.
  2. przy robieniu zdjęć do oferty oraz podczas pokazywania mieszkania /jeśli nadal mieszkamy w sprzedawanym mieszkaniu/ nie powinno być na widocznym miejscu naszych rzeczy osobistych.
  3. warto usunąć krzykliwe kolory, charakterystyczne przedmioty.
  4. Okna powinny być czyste, dają więcej światła i mieszkanie wygląda na jaśniejsze.
  5. Warto przed każdą wizytą zainteresowanych przewietrzyć mieszkanie.
  6. Na stole postawmy filiżankę gorącej kawy lub herbaty - będzie powodować chęć zostania na dłużej u oglądających.
To są podstawowe zasady przy prezentacji mieszkania. Samo przygotowanie wymaga jednak więcej.
Np. mieszkanie do remontu oprócz samego posprzątania warto przynajmniej raz pomalować, odświeżyć ściany. Mieszkanie będzie wyglądało na czyste, jaśniejsze. Przede wszystkim takie odświeżenie ścian spowoduje zabranie charakterystycznego zapachu dla mieszkań do remontu.

Do takich mieszkań przygotowanych na sprzedaż warto zaprosić architekta wnętrz w Krakowie, który spojrzy na nasze mieszkanie z perspektywy wydobycia najlepszych cech, dobierze drobiazgi, powie, co może przeszkadzać lub zabierać przestrzeń wizualnie. Taka wizyta nie kosztuje dużo a na pewno przyniesie nam spore korzyści.

Jest jeszcze jeden typ mieszkania i sposób sprzedaży: dotyczy mieszkania w stanie deweloperskim, również warto zastosować przy sprzedaży mieszkania do generalnego remontu.

To przygotowanie dla takiego mieszkania przez projektanta wnętrz wizualizacji pomieszczeń + dodatkowo stworzenie wirtualnego spaceru po wykończonym lub wyremontowanym mieszkaniu. Zapytaj na VALENT.pl ile to będzie kosztować dla Twojego mieszkania.

Zawsze kupuje się oczami. By sprzedać szybciej, drożej, łatwiej, trzeba kupującemu przedstawić tak mieszkanie, by mógł się w nim zobaczyć. Pomóżmy mu w tym a sami na tym skorzystamy.


Zespół VALENT.pl


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz