Valent-inwestycje w nieruchomości, aranżacja wnętrz, remonty

czwartek, 1 marca 2012

Dekoracja sypialni. Kwiaty w sypialni.

Kwiaty są niewątpliwą dekoracją naszego domu. Poprawiają wygląd pomieszczenia, ożywiają go i sprawiają, że jesteśmy bliżej natury. Dzięki nim aranżacja wnętrz kraków staje się przytulna i nastrojowa. Aby kwiaty stanowiły piękną ozdobę i dekoracja mieszkania wymagają naszej uwagi i odpowiedniej pielęgnacji. Ważny jest tez odpowiedni wybór gatunku. Nie wszystkie bowiem nadają się do tych samych pomieszczeń. Z całą pewnością rośliny są uprawiane w domach głównie ze względów estetycznych, ale pamiętajmy też o ich zdrowotnych właściwościach. Ze względu na ich wpływ na nasze samopoczucie oraz zdrowie pewne gatunki nie są polecane do uprawy.

Kwiaty w sypialni? Tak! Ale które wybrać? Sypialnia to szczególne miejsce w naszym mieszkaniu. Powinno wprawiać nas w miły nastrój i zapewniać spokojny sen. Decydując się na wprowadzenie roślin do tego wnętrza, musimy starannie przemyśleć ich wybór. Pamiętajmy, by nie wstawiać ich zbyt dużo, gdyż rośliny wydzielają w nocy dwutlenek węgla, co nie jest zdrowe i może sprzyjać bezsenności i rozdrażnieniu. Z pewnością należy unikać kwiatów wydzielających mocne zapachy, bo takie najczęściej uczulają i nie sprzyjają komfortowemu wypoczynkowi.

Kwiaty polecane do sypialni to m.in.:

Geranium – wydziela olejek eteryczny, który zabija bakterie, drobnoustroje (nawet gronkowce i paciorkowce) oraz wirusy. Stosuje się go przy leczeniu przeziębień, grypy, kaszlu, a także lżejszych stanach depresji. Dlatego jest szczególnie polecany dla osób zestresowanych, żyjących w ciągłym napięciu.

Paprocie – idealne do sypialni, najintensywniej działają w środku nocy, wówczas wydzielaj korzystne substancje, które regenerują naszą skórę.

Fiołki – poprawiają nasz nastrój i łagodzą stresy, odprężają. Nie są wskazane dla alergików, bo mogą uczulać.

Skrzydłokwiat – jest niezastąpiony w sypialni. Oprócz pięknej dekoracji zyskujemy filtr powietrza. Ten kwiat usuwa z pomieszczenia szkodliwe substancje, które znajdują się w meblach, wykładzinach i tapicerkach. Nawilża powietrze, odświeża i pomaga ukoić ból głowy.

Stroczyk – jest piękną ozdobą wnętrz, idealnie dekoruje nowoczesne wnętrza

Sansewieria - jest mało dekoracyjnym kwiatem, ale za to należy do grupy roślin, które w nocy produkują najwięcej tlenu

Sypialnia to wyjątkowy pokój w naszym mieszkaniu. Każdy element dekoracji, każdy kolor musimy wprowadzać zgodnie z naszym gustem, ale nie zapominając o podstawowych zasadach aranżacja wnętrz kraków. Fachowcy zajmujący się wykończenia wnętrz kraków jako dekoracja roślinna polecają również bluszcz, dracena, aloes, bratki oraz gwiazdę betlejemską. Z kolei gatunki kwiatów, które nie są wskazane w aranżacja sypialni to kaktusy.

Architekt wnętrz Kraków.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz