Valent-inwestycje w nieruchomości, aranżacja wnętrz, remonty

poniedziałek, 5 marca 2012

Co na okna? A może rolety....Ciekawą i inspirującą dekoracją okna są rolety. Piękne wzory mogą nie tylko podkreślić charakter aranżacja mieszkania kraków ale i stanowić jego główną ozdobę. Obecnie okna stanowią centralny punkt wystroju naszych domów. Ale nie zapominajmy, że rolety mają również praktyczne zastosowanie. Ochraniają wnętrze zarówno przed upałami, jak i chłodem zimowych dni. W zależności od wybranej tkaniny, odbijają promienie słoneczne i ograniczają dostęp wysokich jak i niskich temperatur do pomieszczenia.

Aby rolety spełniały odpowiednio swoje funkcje ważne jest dobranie odpowiedniego materiału do wnętrza. W sypialni najlepiej sprawdzą się modele z tkanin nieprzepuszczających światła, natomiast do salonu warto wybrać raczej dekoracyjne niż zaciemniające wersje. Dostępne są także specjalne rolety, które pochłaniają nieprzyjemne zapachy- znakomicie będą nadawały się do aranżacja kuchni.

Na rynku istnieje wiele różnych modeli, te podstawowe to tzw. rolety klasyczne oraz mini. Te pierwsze przeznaczone są głównie do montażu na ścianie lub suficie. Gdy zdecydujemy się na tę opcję, warto skorzystać z pomocy firmy budowlane kraków, by zamocować je pewnie i stabilnie. Rolety mini z kolei nie maja tak dużych wymagań, a ich montaż jest dużo prostszy. Zakładamy je bezpośrednio na skrzydle okna: bez wiercenia oraz inwazyjnych metod idealnie sprawdzają się w nowoczesne mieszkanie.

Do nowoczesne wnętrza najlepiej pasują rolety w żywych i mocnych kolorach. Inspirujące są też geometryczne wzory oraz różnego rodzaju linie. Świetnym pomysłem na aranżacja wnętrz kraków są rolety, na których przedstawione są zdjęcia np. ulic Nowego Yorku czy Londynu. Natomiast w mieszkaniach utrzymanych w bardziej tradycyjnym tonie świetnie sprawdzą się rolety gładkie lub z delikatnym motywem florystycznym. Szczególnie efektowne i eleganckie są np. ozdobione subtelnymi, haftowanymi kwiatami.

Ciekawym rozwiązaniem są rolety rzymskie. Są oryginalne, bardzo ozdobne i świetnie sprawdzą się przy wykończenia wnętrz kraków. Duży wybór na rynku sprawia, że świetnie dopasują się do każdej stylizacji- zarówno do nowoczesnego jak i tradycyjnego mieszkania. Ten typ rolet łączy w sobie efektowność zasłon oraz funkcjonalność tradycyjnych, prostych rolet.

Dla tych, którzy kochają afrykańskie klimaty, naturalne dekoracje i ozdoby idealnym rozwiązaniem będą rolety bambusowe. Modele te delikatnie przepuszczają światło do wnętrza, ale chronią przed jego nasłonecznieniem. Wprowadzają do naszego mieszkania odrobinę przytulności, zbliżają nas do natury- dzięki nim wnętrze staje się bardziej kameralne. Podczas remont kraków warto przemyśleć jaką dekoracje okna wybierzemy do naszego mieszkania. Wybór rolet na rynku jest ogromny. Istnieje zróżnicowanie zarówno pod względem materiału, kolorów, motywów jak i opcji ich mocowania. Aby odpowiednio pełniły swoje funkcje i były efektowną ozdobą warto skorzystać z pomocy fachowca od aranżacje wnętrz kraków.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz