Valent-inwestycje w nieruchomości, aranżacja wnętrz, remonty

poniedziałek, 26 marca 2012

Aranżacja wnętrz - ciemne pomieszczenie - jak rozjaśnić.

Ciemne mieszkanie - aranżacje wnętrz. Jak go rozjaśnić. Jeżeli w pokoju mamy słaby i ograniczony dostęp światła, na przykład z powodu małego okna, trzeba starać się, by za pomocą odpowiedniej aranżacja wnętrz kraków maksymalnie rozjaśnić pomieszczenie.

Gdy planujemy remont takiego pokoju zdecydujmy się na odpowiednią farbę do ścian. Niestety mając do czynienia z małą ilością światła powinniśmy zrezygnować z ciemnych kolorów. Generalna zasada jest prosta - jasne kolory sprawiają, że pokój wydaje się większy i bardziej przestronny, zaś ciemne optycznie zmniejszają wnętrze. Wiedząc o tym i planując wykończenia wnętrz kraków unikniemy wielu błędów i zaoszczędzimy pieniądze. Należy więc unikać ciemnych barw w małych pokojach, bo dodatkowo optycznie zmniejszamy przestrzeń, za to jasne barwy wykorzystujmy bez ograniczeń. Stosujmy w mieszkaniu więc biel, ecru, śmietankę czy odcienie żółtego. Również jasna np. limonowa zieleń ożywia i odświeża wnętrze, jednocześnie nie zmniejszając go.

Jednakże, gdy pomieszczenie jest naprawdę małe i ciemne samo pomalowanie ścian na jakiś jasny kolor może nie wystarczyć. Podczas kompleksowe remonty kraków warto przemyśleć wymianę podłogi. Jasny, ciepły kolor paneli czy wykładziny rozjaśnią pokój i powiększą go. Również meble w kolorze np. brzozy lub sosny to świetny pomysł i tzw. trik aranżacyjny, by uczynić pokój większym i jaśniejszym oraz optycznie dodać mu objętości. Warto również zainwestować w dodatki w jasnych, pastelowych barwach. Firanki powinny być delikatne i przejrzyste, aby nie zasłaniały wpadającego do pokoju światła. Doniczki, dywan, obicia mebli- wszystko powinno tworzyć harmonijną całość. Spełnienie tych kilku bardzo prostych zasad może naprawdę w bardzo skuteczny sposób zmienić naszą aranżacja wnętrz domu oraz wizualnie rozjaśnić nasz pokój.

Mały pokoik z oknami wychodzącymi na północ czy wschód to zmora dla mieszkańca oraz prawdziwe wyzwanie zarówno dla projektowania wnętrz jak i dla firmy budowlane kraków. Wybór koloru do naszego mieszkania jest bowiem nie tylko kwestią gustu czy upodobania ale i dobrego samopoczucia po remoncie. W tych kwestiach warto zasięgnąć porady fachowca, firma remontowo budowlana wykonująca remont, lub ekspert, który zajmuje się aranżacje wnętrz Kraków z pewnością doradzi nam właściwie i sprawi, że będziemy zadowoleni z końcowego efektu.

Architekci wnętrz Kraków.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz