Valent-inwestycje w nieruchomości, aranżacja wnętrz, remonty

wtorek, 13 marca 2012

Aranżacja kuchni. Oświetlenie w kuchni.

Światło pełni w naszym mieszkaniu bardzo ważną rolę.  Aranżacje oświetlenia, wybór odpowiedniego oświetlenia do wnętrza może stanowić więc nie lada problem. Dobrze dobrane światło jest niezwykle istotne ze względów użytkowych, bez niego nie wyobrażamy sobie funkcjonowania. Jednocześnie doskonale wiemy, że światło odgrywa również rolę estetyczną - jest dekoracją pomagającą wydobyć urok naszego mieszkania. Kuchnia zajmuje szczególne miejsce w życiu domowników. Tutaj nie tylko przygotowujemy posiłki, ale spędzamy znaczną część dnia. Bardzo często do kuchni zapraszamy znajomych na kawę, oraz spędzamy czas z rodziną. Dlatego ważne jest, aby oświetlenie w tym pomieszczeniu było przyjemne oraz dobrze dobrane.

Jak urządzić kuchnię i dobrze ją oświetlić? Ważne, by tę kwestię przemyśleć już na etapie remont mieszkania kraków. Planując punkty oświetleniowe oraz instalacja elektryczna warto skorzystać z pomocy fachowca zajmującego się aranżacje wnętrz kraków.

W kuchni, jak w każdym wnętrzu potrzebne jest oświetlenie główne- które da ogólne światło rozjaśniające pomieszczenie. Centralna lampa jest niezbędnym elementem, ale nie jedynym. Powinna dawać rozproszone światło, by nie powstawały cienie. Nie musi być to jedna lampa z szerokim kloszem- można wybrać inne rozwiązanie. Ciekawym pomysłem są halogeny lub podłużne świetlówki.

W zależności od strefy użytkowej musimy pamiętać o różnorodnym oświetleniu. Osobne źródło światła warto zamontować nad stołem jadalnianym. Powinno padać na cały blat, dokładnie je oświetlając, ale tak by nie oślepiało osób siedzących wokół. Można zamontować jedną lampę lub kilka o regulowanej wysokości. Tego typu oświetlenie posiada duże możliwości aranżacyjne, pozwalające uwydatnić zaplanowaną estetykę pomieszczenia. Warto zainstalować tu ozdobny klosz, który podkreśli tradycyjną lub nowoczesna kuchnia.

Najważniejszym punktem w aranżacja kuchni kraków jest jej funkcjonalność. Ponieważ jest to pomieszczenie przeznaczone głównie do pracy, musimy pamiętać o prawidłowym doświetleniu strefy użytkowej. Blat, kuchenka, zlewozmywak - te punkty na mapie kuchni, winny być oświetlone jasnym, czystym światłem, które nie męczy naszego wzroku. Tzw. światło miejscowe powinno skupić się w każdej strefie roboczej, by dokładnie oświetlić tę przestrzeń.

Trzeci rodzaj oświetlenia to takie, które dekoruje wnętrze domu. Ta opcja nadaje kuchni charakter, wydobywa piękno i podkreśla styl naszego mieszkania. Efekt dekoracyjny w aranżacja kuchni kraków uzyskamy podświetlając półki, szafki-zarówno te wiszące jak i stojące. Można do tego wykorzystać np. energooszczędne listwy ledowe, mające doskonałe walory ozdobne. Można nimi wyczarować naprawdę oryginalna kuchnia. Lampki zainstalowane wewnątrz szafek z np. przeszklonymi frontami lub szklanymi półkami nadadzą meblom niepowtarzalny urok . Takie oświetlenie ma zastosowanie zarówno w kuchniach nowoczesnych jak i klasycznych.

Wszystkie wymienione rodzaje oświetlenia pełnią różne funkcje i wzajemnie się uzupełniają, dlatego gdy planujemy urządzanie kuchni nie można pominąć żadnego z nich. Gdy brakuje nam pomysłów lub gdy mamy ich zbyt wiele z pomocą przyjdzie z pewnością   architekt wnętrz kraków lub firma remontowo budowlana wykonująca prace wykończeniowe kraków. Doskonale wiadomo, że prawidłowy wybór oświetlenia nie tylko pomaga nam komfortowo funkcjonować, ale znacząco wpływa na nasze samopoczucie. Dlatego warto pamiętać, aby zawsze w miarę możliwości oprzeć się na zdaniu i wsparciu fachowca.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz