Valent-inwestycje w nieruchomości, aranżacja wnętrz, remonty

piątek, 3 lutego 2012

Nowoczesne sypialnie aranżacje. Sypialnia w fiolecie.

Remonty w Krakowie. Na etapie urządzania mieszkania przychodzi nam zdecydować o kolorach we wnętrzu w tym w naszej sypialni. Remont mieszkania Kraków to nie lada wyzwanie. Sypialnia jest jednym z najważniejszych pomieszczeń w domu. Wbrew pozorom spędzamy tam dużą część naszego życia. Dobrze urządzona, stanowi nie tylko pokój do spania, ale miejsce gdzie wyciszamy się i relaksujemy oraz nabieramy energii, by rozpocząć kolejny dzień. Dlatego taki istotny jest kolor ścian. Z psychologicznego punktu widzenia barwy czerwone i pomarańczowe nie nadają się do sypialni- działają stymulująco i energetyzująco, nie pozwalają się odprężyć i wyciszyć. A jak jest z fioletem?

Specjaliści od aranżacji wnętrz Kraków zgodnie deklarują, że kolor fioletowy jest jednym z najlepszych wyborów do sypiali i od wielu lat wciąż jest w modzie. Taki wybór pasuje zarówno do nowoczesnego, jak i klasycznego mieszkania. W zależności od odcienia oczywiście, ten kolor relaksuje, nie skupia wzroku i bardzo często stosowany jest w salonach kosmetycznych i salonach SPA, by wywołać u klientek nastrój odprężenia. Fiolet jest uważany za kolor bardzo elegancki i tajemniczy. Ma wiele odcieni: purpura, wrzos, lila, fuksja, bordo, burgund - w zależności od barwy możemy stworzyć zarówno romantyczną, lawendową sypialnie, jak i zmysłową, dystyngowaną za pomocą głębokiego odcienia.

Oprócz szerokiej palety barw, fioletowy doskonale łączy się i współgra z wieloma innymi kolorami. Możemy łączyć ja ze szlachetnym, ciepłym beżem, elegancką bielą jak i stonowaną szarością. Jednocześnie fiolet idealnie współgra z zielenią a dla odważniejszych proponujemy pomarańcz czy np. turkus. Gdy zdecydujemy się na jasny, wrzosowy odcień- stworzymy sypialnie w delikatnym stylu, kojarzoną z francuską Prowansja i polami lawendy. Jako dodatki stosujemy subtelne kolory i materiały. Aby dodać jej elegancji możemy wybrać białe akcesoria, natomiast by pójść w styl bardziej romantyczny wybieramy pastelowe odcienie różu.

Z kolei gdy zdecydujemy się na ciemny kolor przy  aranżacja mieszkania, głęboki odcień fioletu, kojarzony z dojrzałą śliwką warto rozjaśnić pomieszczenie srebrnymi dodatkami, wprowadzić trochę szarości- np. czaro białe zdjęcia lub obrazy na ścianie, aluminiowe ramy, srebrne zasłony.

Dla odważnych, którzy realizują kompleksowe wykończenia wnętrz proponujemy klimaty z „Baśni tysiąca i jednej nocy”, czyli połączenie intensywnej zieleni, z pomarańcze i fioletem.

Kraków remonty.Zespół VALENT.pl


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz