Valent-inwestycje w nieruchomości, aranżacja wnętrz, remonty

niedziela, 26 lutego 2012

Kuchnie z pomysłem. Wady i zalety otwartej kuchni.Przestrzenna kuchnia, otwarta na salon to wg obecnych tendencji projektowania wnętrz opcja obowiązkowa. Nowoczesne mieszkanie charakteryzuje przestronność oraz funkcjonalizm. Kuchnia, która nie jest zamknięta z czterech stron doskonale spełnia te wymagania. Jeżeli mamy przed sobą remont kraków możemy rozważyć tę propozycje, jest to bowiem ciekawy sposób na   projektujemy zabudowe kuchni. Jednakże, jak każde nietypowe rozwiązanie ma swoje plusy i minusy.

Otwarta kuchnia to bardzo dobry sposób na powiększenie całego mieszkania, małego salonu lub oświetlenie zbyt ciemnej kuchni. Taka opcja pozwoli uzyskać przestrzeń oraz umożliwieni bezpośredni kontakt między domownikami. Kuchnia połączona z pokojem dziennym umożliwia bowiem całej rodzinie udział w przygotowaniu wspólnego posiłku, a podczas imprez nie wyklucza z towarzystwa osoby przygotowującej kolacje. Brak jakiegokolwiek podziału, zwiększa optycznie dostępny metraż oraz wygląda bardzo okazale. Nowoczesne urządzanie mieszkania, to postawienie akcentu na jasne i przestronne wnętrze. Ważne, by aranżacja kuchni dopasowała się do tej mody, była „lekka” i w sposób harmonijny łączyła się z salonem.

Dostępna kuchnia to jednak nie tylko same zalety. Dla użytkowników oraz gości może być uciążliwe ciągłe oglądanie garnków i patelni oraz tzw. kuchennego bałaganu. Ponadto takie rozwiązanie wymusza na nas gustowne i klarowne połączenie mebli kuchennych z meblami do salonu. Ten wybór nie zawsze jest prosty. Czasami chcemy mieć nowoczesną, innowacyjną kuchnie oraz tradycyjny salon- wtedy wybór jest ciężki. By nie wprowadzać chaosu nie powinniśmy korzystać z takiego rozwiązania i zdecydować na jeden styl wykończenia wnętrz kraków.

Najciekawszym i najczęściej stosowanym wyborem jest częściowe oddzielenie kuchni od salonu. Dobra firma budowlana kraków podpowie nam najlepsze rozwiązanie. Interesującą koncepcją jest ścianka działowa o wysokości równej blatom roboczym w kuchni. Jej postawienie może wyznaczyć wizualną granicę między pomieszczeniami, a nie zasłoni wnętrza kuchni. Ten sam efekt można uzyskać montując barek, podwójne drzwi przesuwne, czy np. ciekawy regał. Czasami wystarczy po prostu jadalniany stół. Wtedy granice między kuchnią a salonem zacierają się jeszcze bardziej.

Bez względu na to, czy zdecydujemy się na kuchnię otwartą, zamkniętą czy wybierzemy pośrednie rozwiązanie musimy postawić na jej funkcjonalność. Kuchnia powinna się ona znajdować w sąsiedztwie jadalni i pokoju dziennego, by zapewnić prawidłową i nieuciążliwą komunikacje.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz