Valent-inwestycje w nieruchomości, aranżacja wnętrz, remonty

sobota, 18 lutego 2012

Aranżacje wnętrz. Wybór dywanu do naszego mieszkania.

Niektórzy nie wyobrażają sobie aranżacje wnętrz Kraków bez dywanu. Zapewne istnieje tylu samo zwolenników co i przeciwników tego rozwiązania. Jeżeli należymy do tych pierwszych i jesteśmy na etapie urządzania mieszkania, warto wiedzieć jaki dodatek będzie pasował do naszego domu. Obecnie na rynku istnieje ogromny wachlarz wzorów i kolorów, dzięki temu możemy idealnie dopasować dywan do naszego charakteru i dowolnie zaaranżować wykończenie wnętrz.

Czym się kierować przy zakupie?

Przede wszystkim własnym gustem. By czuć się dobrze i komfortowo podczas kompleksowe wykończenia wnętrz, nie możemy kierować się tylko aktualnymi trendami i modą. Pamiętajmy też, że dywan to coś więcej niż tylko dodatek- źle dobrany potrafi popsuć całą aranżacja wnętrza. Musimy kierować się przeznaczeniem pomieszczenia, jego wystrojem, ( kolorem ścian, mebli, lamp) wzorem i motywem pojawiającym się na dywanie oraz tym z czego został wykonany. Dywan dodaje wnętrzu przytulności , sprawia, że staje się ono kameralne i nastrojowe- stanowi wspaniałe wykończenie i uzupełnienie aranżacji wnętrza.

Najpewniej wybrać dywan w jednolitym gładkim kolorze, jeśli tylko nie poniesie nas wyobraźnia, taki wybór będzie strzałem w dziesiątkę. Jest to opcja bezpieczna i zachowawcza. Jednakże dywany jednokolorowe, gładkie są najbardziej niepraktyczne- widać na nich każde zaplamienie. Dlatego też, do pomieszczenia często eksploatowanego np. jadalnia czy salon polecany jest wzorzysty dywan z krótkim włosem. Taki rodzaj włókna jest prostszy do utrzymania w czystości a co za tym idzie, bardziej użyteczny. Do sypialni z kolei, zdecydowanie polecany jest miękki, puszysty, który tworzy przyjemną atmosferę we wnętrzu. Przy aranżacje pokoju dziecięcego stawiamy zdecydowanie na miękkość oraz odporność na plamy, ale za to możemy poszaleć ze wzorem i kolorem.

Najbardziej popularne są dywany wełniane, polipropylenowe i akrylowe. Wełniane cechuje duża wytrzymałość i trwałość, zapewniają przyjemny klimat w pokoju, są naturalne. Z kolei dywany z włókien sztucznych nie wchłaniają wilgoci, nie są też atakowane przez ustroje jak np. grzyby czy bakterie; dzięki temu są polecane dla alergików. Przed zakupem warto sprawdzić czy są miękkie i sprężyste a w miarę możliwości, łatwe do czyszczenia. Obecnie w naszych domach istnieje całkowita dowolność co do wielkości czy kształtu dywanów. Można zdecydować się na jeden większy lub np. dwa mniejsze i w ten sposób oddzielić salon od jadalni. Wybierając kolorystykę dywanu należy pamiętać, by pasował do stylistyki, w jakiej utrzymane jest mieszkanie. Najważniejsze, by harmonizował z ogólną koncepcją pokoju i tworzył odpowiedni wystrój wnętrz.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz