Valent-inwestycje w nieruchomości, aranżacja wnętrz, remonty

wtorek, 31 stycznia 2012

Odpowiednie światło do naszego mieszkania.


Mieszkania aranżacje. Wybór oświetlenia do naszego wnętrza może stanowić nie lada wyzwanie. Dobre światło w mieszkaniu jest niezwykle istotne ze względów użytkowych, bez niego nie wyobrażamy sobie funkcjonowania i życia w komfortowych warunkach. Jednocześnie doskonale wiemy, że światło odgrywa również inną rolę- jest dekoracją pomagającą wydobyć urok naszego mieszkania - ma więc ogromne znaczenie estetyczne.

Idealnie jeżeli miejsce oraz rodzaj oświetlenia możemy zaplanować, czyli gdy jesteśmy na etapie budowy domu, mamy przed sobą gruntowne i kompleksowe remonty mieszkania, ewentualnie gdy nasze myśli zaprząta projektowanie wnętrz. Warto wtedy wiedzieć, że w każdym wnętrzu winno stosować się trzy rodzaje oświetlenia: ogólne, miejscowe i akcentujące czyli dekoracyjne. Oświetlenie ogólne umożliwia nam funkcjonowanie po zmroku, wybieramy barwę jasną i rozmieszczamy je równomierne, dobrze rozświetlając nasze wnętrze. Światło miejscowe natomiast, jak sama nazwa wskazuje, powinno skupiać się w miejscach gdzie wykonujemy jakąś czynność, doświetlać konkretną strefę użytkową np. w kuchni dobrze jest dodatkowo oświetlić blat roboczy. Trzecia opcja z kolei nadaje wnętrzom charakter, wydobywa piękno naszego mieszkania. Podświetlamy wnęki, obrazy, zdjęcia wydobywając najpiękniejsze zakamarki domu. Wszystkie te rodzaje pełnią róże funkcje i wzajemnie się uzupełniają, dlatego gdy planujemy wykończenie wnętrz nie można pominąć żadnego z nich.

W zależności od przeznaczenia i funkcji jaką będzie pełnić należy odpowiednio dobrać rodzaj, kolor i natężenie oświetlenia  aranżacje domów. W pomieszczeniach przeznaczonych do pracy światło powinno mieć barwę białą i jak najbardziej zbliżoną do światła dziennego. Taki rodzaj działa pobudzająco i pomaga mieszkańcom się skupić i skoncentrować. Natomiast np. w sypialni i pomieszczeniach przeznaczonych do relaksu warto wybrać ciepłe, lekko zabarwione żarówki sprzyjające rozluźnieniu. W każdym wnętrzu niezbędne jest oświetlenie główne, ale warto zainwestować w inne źródła światła- halogeny, kinkiety, lampy stojące. Efektowne lampy dodadzą oryginalności naszemu wnętrzu - warto szukać ciekawych rozwiązań np. oświetlić stopnie schodów, zastosować w łazience listwy ledowez czy np. stworzyć na suficie rozgwieżdżone niebo.  Aranżacja mieszkania.Wystarczy tylko uruchomić wyobraźnie, wykreować własny projekt oświetlenia, aby efektownie „urządzić” zarówno skromne mieszkanie jak i duży dom. Gdy brakuje nam pomysłów z pomocą przyjdzie z pewnością architekt wnętrz lub firma remontowo budowlana wykonująca prace wykończeniowe.


Na rynku znajdziemy ogrom możliwości wzoru i kolorów lamp, które z pewnością dopasujemy, gdy będziemy planować aranżacje wnętrz. Warto pamiętać, że dobry wybór oświetlenia nie tylko pomaga nam komfortowo funkcjonować, ale znacząco wpływa na nasze samopoczucie.

Zespół VALENT.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz