Valent-inwestycje w nieruchomości, aranżacja wnętrz, remonty

czwartek, 2 września 2010

Mieszkanie dla studenta

Mieszkanie dla studenta

Zbliża się październik, miesiąc studencki. Rozpoczął się sezon na najem mieszkań w Krakowie. Jak Co roku, rozpoczął się również sezon na zakup mieszkania na czas studiów. Czy zakup mieszkania pod inwestycję, to nadal dobry pomysł?
Kraków jest miastem akademickim. Już w lipcu zauważa się ruch studentów, którzy wybierają swoje mieszkania na czas studiów.
Większość z nich wybiera mieszkania tylko i wyłącznie pod najem. Kryteria: tanio, blisko uczelni lub z dobrym dojazdem. Są i tacy, którzy wolą wydać więcej za lepszy standard lub za bliskość centrum miasta. Zycie towarzyskie jest również ważne jak same studia.
Warto jednak zastanowić się nad opcją zakupu mieszkania na czas studiów. Wiadomo, potrzebna jest gotówka lub zdolność kredytowa. Gdy posiadamy jedno lub drugie, a raczej rodzice są w tej kwestii największym wsparciem, zastanówmy się na opcją zakupu mieszkania.

Czy zakup mieszkania się opłaca?
Najbardziej atrakcyjne mieszkania to jedno lub dwupokojowe. Kupując mieszkanie dwupokojowe, możemy jeden pokój podnająć. Za pieniądze z najmu można pokrywać część raty lub przeznaczyć je na własne wydatki. Rodzice, którzy sfinansowali taki zakup, mogą wreszcie odetchnąć finansowo, ponieważ nasza pociecha jest w stanie samodzielnie z pieniędzy z najmu pokrywać część swoich wydatków na studia.

Co zrobić z mieszkaniem po studiach?
Można w nim nadal mieszkać i pracować.
Albo wynająć. Kraków był i będzie miastem akademickim. Każdego roku przybywa zwolenników na mieszkania prywatne na czas studiów.
Mieszkanie po zakończeniu studiów można również sprzedać. Inwestycje w nieruchomości, to proces długofalowy. Ważnym elementem jest jednak, by wybierając mieszkania na okres studiów, dobrze przeanalizować wszystkie czynniki, które mogą wpływać  na zwrot naszej inwestycji.

---
Zespół Valent.pl


Irena Zajdel


Twój Partner w inwestycji w nieruchomości


www.valent.pl

Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz